Montaż podstawowy

Przy montażu systemu solarnego wykręcamy wkręty systemowe Quick Fix i w ich miejsce wkręcamy łączniki solarne.

Prawidłową siłę przykręcenia systemu montażowego ocenia się wizualnie oraz próbując okręcić stalową podkładką dociskową wokół osi wkrętu. Jeżeli nie jest to możliwe to znaczy, że system montażowy jest przykręcony zbyt mocno i musi zostać poluzowany.

Montaż opcjonalny – w innych miejscach niż wkręty systemowe Quick Fix

Przed przykręceniem systemu montażowego do konstrukcji dachowej należy wywiercić otwór montażowy w płycie Cembrit EuroFala (min. 75mm od krawędzi płyty).

Średnica otworu montażowego musi być o 4mm większa niż średnica systemu montażowego, co pozwala uzyskać niezbędny luz do „pracy” pokrycia dachowego.

Akcesoria

Do mocowania paneli słonecznych należy stosować wyłącznie systemy montażowe przeznaczone do płyt falistych włóknocementowych. Są one wyposażone w uszczelki EPDM o optymalnym kształcie i twardości, co zapobiega przeciekaniu i pękaniu pokrycia dachowego.

RSB-A

Łącznik do mocowania instalacji na podkons­trukcji drewnianej.

RSB-Z

Łącznik do mocowania instalacji na stalowych konstrukcjach nośnych.

Uszczelka EPDM

Optymalny kształt i twardość.

Punkty mocowania

Łączniki solarne należy mocować na szczycie fali płyty dachowej, ale w innym miejscu niż zakład podłużny płyt.

EuroFala W130-9 (B59)

Punkty mocowań płyty EuroFala W130-9 na połaci dachowej znajdują się na szczycie 2 i 6 fali. Rysunek przedstawia krycie połaci dachowej od lewej do prawej strony.

EuroFala W177-6,5 (B65)

Punkty mocowań płyty EuroFala W177-6,5 na połaci dachowej znajdują się na szczycie 2 i 5 fali. Rysunek przedstawia krycie połaci dachowej od lewej do prawej strony.

Praca na dachu

Zarówno podczas montażu jak i w czasie eksploatacji paneli słonecznych nie można chodzić bezpośrednio po pokryciu dachowym z płyt Cembrit EuroFala.

Do poruszania się po dachu należy stosować drabiny, kładki, ławy i stopy kominiarskie.

Nie można przechowywać jakichkolwiek maszyn i materiałów na dachu z płyt Cembrit EuroFala. Może to powodować uszkodzenia mechaniczne.

Konstrukcja dachu powinna być zaprojektowana w taki sposób, żeby wytrzymała dodatkowe obciążenie od paneli słonecznych.