Płyty faliste włókno-cementowe dzięki swoim cechom pomagają eliminować efekt skraplania pary wodnej.

Wykorzystanie akcesoriów wykończeniowych i wentylacyjnych sprawi, że dach będzie posiadał efektywną wentylację i efektowny wygląd.

Płyta falista firmy Swisspearl dostępna jest w kilku profilach i rozmiarach. Profil B65 dostosowany do nowoczesnej architektury budynków mieszkalnych, dzięki czemu dach idealnie współgra z budynkiem. Natomiast B59 jest odpowiedni do dachów, w których
kluczowym czynnikiem jest uzyskanie jednolitej, neutralnej powierzchni dachu.

 

Wentylacja eliminująca proces skraplania się pary wodnej.

W zależności od rodzaju budynku oraz jego przeznaczenia powinien on posiadać właściwą wentylację, która uniemożliwi skraplanie się pary wodnej w chłodniejszych porach dnia i roku. Dotyczy to przede wszystkim budynków inwentarskich oraz magazynowych, gdzie ilość powstającej wilgoci jest największa. Dlatego jednym z najważniejszych zadań dachu jest zapewnienie odpowiedniego mikroklimatu wewnątrz budynku.

Płyty EuroFala, dzięki swojemu falistemu kształtowi pozwalają na swobodniejszą wentylację grawitacyjną przestrzeni między dachowej. Ponadto materiał, z którego są wyprodukowane – włókno-cement – posiada możliwość absorbowania nadmiaru wilgoci wytworzonej wewnątrz budynku, a następnie uwolnienia jej do środowiska pod wpływem korzystnej temperatury otoczenia. Dzięki temu wyeliminowano efekt skraplania się pary wodnej, który pojawia się w okresie zimowym, gdy występują wysokie różnice temperatur na zewnątrz oraz wewnątrz budynku.

W niektórych przypadkach budynki potrzebują dodatkowej wentylacji, która usunie nie tylko wilgoć, ale również gromadzące się niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi i zwierząt opary związków biochemicznych. Dlatego system dachowy EuroFala został wyposażony w kominki wentylacyjne, które są dopasowane do kształtu płyt i zapewniają wymaganą wentylację.

Wykończenia dachu, jako efektywne i estetyczne rozwiązania.

Dzięki współpracy specjalistów z Swisspearl z projektantami udało się stworzyć kompletną ofertę systemu dachowego zawierającą nie tylko płyty faliste, ale także szereg akcesoriów wykończeniowych takich jak: gąsiory, wiatrownice, okapy. Akcesoria wykonane są również z włókno- cementu, więc posiadają te same zalety jak płyty faliste.

Użycie ich w czasie montażu i wykończenia połaci dodatkowo zabezpieczy i podniesie znacznie standard dachu, sprawiając, że będzie on dłużej służył właścicielom nie wymagając napraw. Wiatrownice i gąsiory, pozwalają na zabezpieczenie dachu przed porywami silnego wiatru oraz wnikaniem opadów pod połać. Używając wraz z nimi włókno-cementowych okapów oraz akcesoriów uszczelniających ograniczy się w znacznej mierze wlatywaniu pod pokrycie dachowe ptaków i insektów.

Akcesoria dostępne są w kolorach dopasowanych do wybranej powierzchni płyt falistych.