System dachowy EuroFala to najlepsze połączenie jakości i ceny co sprawia, że jest on naturalnym wyborem na wszelkiego rodzaju budynki znajdujące się w gospodarstwach rolnych, zarówno mieszkalne jak i te bezpośrednio związane z hodowlą zwierząt oraz produkcją rolną. Dostępność różnych wersji kolorystycznych oraz długości powoduje, iż system dachowy EuroFala można dostosować nie tylko do wymagań estetycznych, ale również ekonomicznych i użytkowych obiektów.

Wykorzystanie wyjątkowych surowców do produkcji powoduje, iż materiały włókno-cementowe są szczególnie odporne na agresywne substancje, które mogą na nie działać w obiektach rolnych: kwaśne deszcze, sole, potasy, amoniak, chlor. W rezultacie są idealnym rozwiązaniem dla budynków, które będą użytkowane w wymagających warunkach atmosferycznych oraz eksploatacyjnych.

Materiały włókno-cementowe nie ulegają korozji, a wystawienie ich na działania szkodliwych oparów oraz gazów nie powoduje ich osłabienia. Dzięki temu można je wykorzystywać w miejscach oraz budynkach o wysokiej koncentracji substancji biochemicznych – oborach, chlewniach, kurnikach czy wreszcie magazynach soli i nawozów.

Jakość płyt włókno-cementowych EuroFala wyprodukowanych zgodnie z normą europejską PN EN 494 jest badana nieustanie w laboratoriach w Polsce oraz Danii, a potwierdzona została przez badania techniczne i wydane atesty przez polskie instytucje i jednostki certyfikujące.

Na terenie RP płyty faliste włókno-cementowe EuroFala objęte są 15-letnią gwarancją, nawet jeśli użytkowane są w tak ciężkich warunkach jak obory, chlewnie czy kurniki.

Jedną z głównych zalet systemu dachowego EuroFala jest jego oszczędność. Wiąże się to nie tylko z samym zakupem pokrycia dachowego, ale również z budową konstrukcji dachowej, kosztami montażu oraz jego użytkowaniem, które będzie trwało kilkadziesiąt lat. System dachowy EuroFala dzięki swej wysokiej wytrzymałości pozwala na zastosowanie szerokiego rozstawu łat – nawet do 1,17 m. Sprawia to, iż koszty drewna lub stali zużytych do budowy konstrukcji dachowej oraz wkrętów montażowych, są znacznie niższe niż w przypadku innych pokryć.

System dachowy EuroFala umożliwia również prosty, łatwy i szybki montaż, co redukuje koszty robocizny. Ponadto, gdy wykorzysta się płyty, które są przygotowane do bezpośredniego montażu EuroFala NO/WO – z obciętymi narożnikami i gotowymi otworami montażowymi – ograniczony zostanie czas obróbki i prac przygotowawczych do minimum.

W budynkach inwentarskich ogromną rolę odgrywa oświetlenie, które powinno być jak najbardziej zbliżone do naturalnego pod względem barwy oraz natężenia. Dlatego system dachowy EuroFala został wyposażony w płyty świetlikowe EuroLux. Płyty te idealnie pasują kształtem oraz wymiarami do profilu płyt włókno-cementowych, a ponadto posiadają
dwa rodzaje różniące się przezroczystością. Ich zastosowanie umożliwia dobre oświetlenie, swobodną komunikację wewnętrzną. Ponadto pomaga w utrzymaniu rytmu dobowego oraz dzięki możliwości ich zastosowania aż do 15% całkowitej wielkości połaci dachowej, pozwala na uzyskanie wysokich oszczędności energii elektrycznej przeznaczonej na doświetlanie budynku.

Systemy montażowe Quick Fix umożliwiają poprawny samodzielny montaż systemu dachowego EuroFala. Specjalne skrzydełka rozwiercające w górnej części wkrętów zapewniają właściwą średnicę otworów montażowych (10 mm), co umożliwia poprawną pracę płyt włókno-cementowych na łatach/płatwiach. Dodatkową zaletą systemu Quick Fix jest to, iż montaż płyt można przeprowadzić bez wcześniejszego wykonywania otworów montażowych za pomocą wiertła. Pozwala to z kolei na skrócenie czasu oraz obniżenie kosztów montażu dachu.