Kompleksowa modernizacja istniejacych dachów

Wiele budynków istniejących w gospodarstwach rolnych wymaga remontów. Często jednak nie wystarczą jedynie drobne poprawki, a konieczna jest kompleksowa modernizacja, nie tylko elewacji, ale również wnętrz oraz pokrycia dachowego. Wśród nich jest wiele budynków, zbudowanych w latach 1960−90, które posiadają pokrycie starego typu i wymagają niezbędnych zmian podnoszących nowoczesność całego obiektu.

System dachowy EuroFala został tak zaprojektowany, aby jego wykorzystanie w takich przypadkach było optymalne. Dlatego posiada podobne formaty, kształty oraz profile, które idealnie pasują na wymianę pokryć starego typu.

To, co przede wszystkim wyróżnia system dachowy EuroFala od starych pokryć to fakt, iż został on wyprodukowany z ekologicznego materiału nowej generacji, bezpiecznego dla zdrowia ludzi, o wysokich parametrach wytrzymałościowych.

Korzystanie z systemu dachowego EuroFala jako pokrycia na wymianę bardzo często pozwala na uniknięcie kosztów przebudowy całej konstrukcji dachowej, a tym samym znacznemu obniżeniu kosztów całej inwestycji. Ponadto elementy systemu, takie jak nowoczesne akcesoria wykończeniowe, montażowe, wentylacyjne oraz płyty świetlikowe znacznie podniosą standard dachu. Natomiast odpowiednio dobrana kolorystyka stanowić będzie o jego wysokiej estetyce oraz obniży koszty użytkowania budynków.

Dzięki wykorzystaniu systemu dachowego EuroFala, który jest idealnym zamiennikiem pokrycia dachowego starego typu można obniżyć koszty modernizacji o koszty przebudowy konstrukcji nośnej, która w wielu przypadkach jest w dobrym stanie. Ponadto poprzez użycie gąsiorów, wiatrownic, płyt świetlikowych oraz akcesoriów wentylacyjnych znacznie podniesiony zostanie standard oraz funkcjonalność całego budynku. Nowe pokrycie z systemu dachowego EuroFala będzie nowoczesne, funkcjonalne, estetyczne oraz bezpieczne dla zdrowia i środowiska naturalnego.

System dachowy EuroFala doskonale sprawdza się na budynkach przeznaczonych do remontu lub modernizacji. System posiada podobne formaty, kształty oraz profile, które idealnie pasują na wymianę pokryć dachowych starego typu.

Trwałość, niepalność, lekkość, izolacja termiczna i akustyczna, brak korozji

System dachowy EuroFala łączy ze sobą wysoką trwałość i wytrzymałość z jednoczesną lekkością i elastycznością. To przede wszystkim dzięki surowcom użytym do produkcji oraz technologii, płyty EuroFala posiadają te cechy. Trwałość i wytrzymałość płyty zawdzięczają cementowi, który jest głównym składnikiem płyt. Natomiast lekkość i elastyczność to zasługa nowoczesnych włókien sztucznych oraz falistemu kształtowi płyt, który pozwala na równomierne rozkładanie siły nacisku – na przykład zalegającego śniegu.

Wielką zaletą materiałów włókno-cementowych, jest ich niepalność – klasa A1 niepalności – co sprawia, iż bezpieczeństwo użytkowania budynków staje się jeszcze wyższe. Dzięki temu zwierzęta, maszyny, przechowywane zboża, pasze i nawozy są jeszcze lepiej chronione przed przypadkowym zaprószeniem ognia.

Dodatkowo, bardzo dobre własności izolacji termicznej nawet bez dodatkowego ocieplenia – pomogą w zachowaniu właściwych temperatur wewnątrz budynków. Pozwala to utrzymać komfortowe warunki zarówno dla ludzi jak i zwierząt w czasie upalnego lata jak również uchroni przed dużymi stratami ciepła jakie zachodzą w przypadku innych pokryć dachowych. System dachowy EuroFala zapewnia również dobrą izolację akustyczną, która umożliwia znaczną redukcję dźwięków z zewnątrz w tym hałas opadów atmosferycznych, które mogą mieć niekorzystny wpływ na hodowlę zwierząt.

Płyty EuroFala są również odporne na rdzę, atak bakterii, grzybów oraz procesy gnilne co sprawia, że jego trwałość jest znacznie wydłużona i szacowana na kilkadziesiąt lat, natomiast gwarancja obejmuje 15 lat – niezależnie od typu budynku.

Swisspearl nie tylko zwraca uwagę na produkt w momencie jego produkcji, ale również w fazie jego użytkowania i to wiele lat po jego zamontowaniu. W tym celu powołano specjalną grupę „Durability team” (w wolnym tłumaczeniu – zespół wytrzymałościowy), złożoną z międzynarodowych ekspertów związanych z produkcją i wykorzystaniem materiałów włókno-cementowych. Grupa ta oprócz prac badawczych spotyka się również co roku na kilka tygodni, aby dokonać inspekcji już zrealizowanych dachów na terenie całej Europy. Dzięki zebranej w ten sposób wiedzy Swisspearl wprowadza innowacje podnoszące wytrzymałość produkowanych materiałów.