Na rynku dostępna jest szeroka paleta materiałów zastępujących włókno-cement. Wybór jednego z nich pociąga za sobą szereg konsekwencji, które będziemy odczuwać w toku wieloletniego użytkowania, dlatego warto na spokojnie rozważyć wszystkie za i przeciw.

Na początek szacujemy liczbę łat, niezbędnych do montażu pokryć dachowych. Blacha trapezowa T-18 wymaga podparcia co 40-50 cm w zależności od grubości blachy, wysokości trapezu, jak również kąta nachylenia dachu. Płyty EuroFala, w przeciwieństwie do blachy, wymagają rzadszego stosowania podparcia łatami – dokładnie co 117,5 cm. Dodatkowo system dachowy EuroFala nie wymaga stosowania pionowych listew, czyli kontrałat. W rezultacie pokrycie dachu produktami Swisspearl EuroFala wymaga użycia mniejszej liczby łat, przez co zmniejsza się ilość materiału potrzebnego do przygotowania dachu przed jego pokryciem, a tym samym maleją koszty jego zakupu.

Płyty faliste EuroFala są również odporne na nadmierne nagrzewanie się, dzięki czemu koszty ewentualnego chłodzenia budynku z dachem z włókno-cementu będzie niższe niżw przypadku tego samego procesu, gdy dach wykonany jest z blachy.

Ponadto EuroFala skutecznie tłumi odgłosy opadów atmosferycznych, jak również jest znacznie wytrzymalsza od blachy trapezowej na zmienne warunki atmosferyczne (w tym kwaśne deszcze).

Ustawowy nakaz wymiany pokryć dachowych wykonanych z azbestu prędzej czy później dotknie wszystkich właścicieli budynków z azbestowym pokryciem dachu. Wymiana niebezpiecznego materiału nie musi jednak odbyć się przy jednoczesnej utracie pozytywnych właściwości tego surowca. Płyty dachowe EuroFala są bezpieczne dla naszego zdrowia, zachowując przy tym wszystkie najlepsze cechy „Eternitu”. Tym samym stał się on godnym i co ważne zdrowszym „spadkobiercą” płyt azbestowych.

Płyty Swisspearl Eurofala produkowane są w Polsce, co zapewnia szybki dostęp do produktów oraz serwis.

Produkty oferowane są przez najlepszych partnerów handlowych na terenie całego kraju.

Sięgnij powięcej informacji na Swisspearl.com