Kiedy produkt, który decydujemy się zastosować nie należy do tych wybieranych najczęściej pojawiają się pytania o wykończenie różnych detali. W tym poście poznamy różne rozwiązania detali dachowych stosowanych przy układaniu płytki dachowej Cembrit. Aby to lepiej zobrazować poniżej znajduje się przegląd rysunków technicznych z objaśnieniem dla wykonawców w jaki sposób wykonać te detale w połączeniu z płytką dachową. Zatem warto dokładnie prześledzić wskazówki producenta, aby uniknąć podstawowych błędów montażowych, a tym samym cieszyć się idealnym pokryciem dachowym przez długi czas.

Kalenica wykończona gąsiorami konikalnymi wąskimi przylegającymi do pokrycia dachowego (wentylacja przestrzeni między-dachowej przy pomocy kominków)

Kalenica wykończona gąsiorami konikalnymi szerokimi nieprzylegającymi do pokrycia dachowego (wentylacja przestrzeni między-dachowej przy pomocy pasów wentylujących z tworzywa sztucznego)

Kalenica z nakrywą wentylacyjną wykończoną płytkami na styk (wentylacja przestrzeni między-dachowej przy pomocy podniesionej nakrywy wentylacyjnej).

Kalenica z nakrywą wykończona gąsiorami konikalnymi wąskimi przylegającymi do pokrycia dachowego (wentylacja przestrzeni między-dachowej przy pomocy podniesionej nakrywy wentylacyjnej).

Kosz podkładany z pojedynczą blachą przy równym nachyleniu połaci.

Kosz podkładany z pojedynczą blachą przy różnym nachyleniu połaci (z odbojnikiem).

Styk pokrycia dachowego ze szczytem dachu (bez wypustu).

Styk pokrycia dachowego ze szczytem dachu (z wypustem).

Styk pokrycia dachowego ze szczytem dachu (z wypustem).

Styk pokrycia dachowego ze ścianą.

Obróbka blacharska komina.

Profile stosowane do obróbki komina.

Okap z wysoko założoną rynną.

Okap przy styku dolnym ze ścianą z wewnętrznym kanałem odprowadzającym.

Okap z załamaniem ujemnym z wysoko założoną rynną.

Ujemne załamanie dachu.

 

Załamanie dodatnie dachu

Więcej o płytkach dachowych  znajdziesz tu: https://budujodpowiedzialnie.pl/blog/plytka-dachowa-tradycja-i-nowoczesnosc/

A o rodzajach krycia znajdziesz tu: https://budujodpowiedzialnie.pl/blog/jedna-plytka-wiele-mozliwosci/

Po więcej inspiracji wejdź na: www.cembrit.pl