Płytka dachowa czyli tradycja i nowoczesność w jednym. Włókno-cementowe płytki Cembrit to inspiracja dla architektów do tworzenia nowych, niebanalnych projektów. Elegancka, gładka bądź strukturalna powierzchnia i ciekawa paleta barw oraz możliwość różnych opcji montażu i dopasowania do specyfiki obiektu oznaczają brak ograniczeń podczas projektowania. Nie ma znaczenia czy obiekt jest zabytkiem o tradycyjnej architekturze czy zdecydowaną formą współczesnej architektury. Subtelna naturalność płytek wydatnie podniesie atrakcyjność całego obiektu.

Płytki dachowe Bravan, Quadra i Diamond są wyrobami na bazie cementu i dodatków krzemionkowych wzmocnionych włóknami syntetycznymi. Dlatego możemy stosować je do krycia dachów budynków mieszkalnych oraz przemysłowych, jak również jako wykończenie fasad i szczytów. Dla zapewnienia wysokiej jakości wyrobów wierzchnia strona płytek ma specjalną, trójwarstwową strukturę. Pierwszą warstwę stanowi powłoka na bazie cementu zabarwiona pigmentem. Po wyschnięciu nanoszona jest obustronnie farbą transparentną. Wierzchnia strona pokrycia jest dodatkowo zabezpieczona warstwą farby akrylowej. Dlatego twarda,  odporna  na  ścieranie,  trwała  powierzchnia  jest  odporna  na  działanie  czynników  atmosferycznych oraz porastanie mchów. Płytki dachowe dostępne są w wersji z powierzchnią gładką, oraz powierzchnią strukturalną, imitującą łupek naturalny. Dodatkowo płytki w wersji wzmocnionej przeznaczone są dla strefy klimatycznej K3 (obszarów o dużym obciążeniu śniegiem).

 

Płytka Bravan

Obecnie w architekturze często szuka się połączenia nowoczesności i prostoty, a jednocześnie zwraca się uwagę na tradycję i naturalność. Płytki Cembrit Bravan 60×30 pomagają zmierzyć się z tymi oczekiwaniami będąc odpowiedzią na nie wszystkie. Są nowoczesne, a jednocześnie powstają z myślą o tradycji krycia dachów łupkiem. Co więcej są proste, pozbawione niepotrzebnych ekstrawagancji oraz posiadają naturalny wygląd, przypominający w drobnych szczegółach prawdziwy łupek.

Płytka Quadra

Trudno znaleźć drugie takie pokrycie dachowe, które tak płynnie łączy w harmonijną całość bryłę obiektu. Wizualne poczucie spokoju daje patrzącym czysta forma dachu zamknięta w liniach prostych. Płytki Quadra 60×30 sprawdzają się nie tylko w przypadku dachów małych form, ale również przy większych „ciężko” wyglądających budynkach, gdzie odrobina finezji dachu wnosi niezbędną lekkość wykończenia. Dostępne w dwóch atrakcyjnych wzorach:

Wzór angielski

Wzór duński

Płytka Diamond

Płytki Cembrit Diamond 40×40 stosuje się jako pokrycie dachowe, ale możemy je również wykorzystać jako wykończenia elementów dachu oraz do wykończenia elewacji. Dzięki tej uniwersalności można je łatwo dopasować do różnych form i charakterów obiektów, a także innych materiałów, z których wykonany jest budynek.

Więcej o płytkach znajdziesz na https://www.cembrit.pl/dachy/p%C5%82ytki-dachowe/

Więcej właściwości płyt z włókno-cementu na https://budujodpowiedzialnie.pl/blog/wlasciwosci-wlokno-cementu/