Wykańczanie ścian działowych w pomieszczeniach kojarzy nam się zazwyczaj z zastosowaniem płyt kartonowo gipsowych. To obecnie najbardziej popularny produkt. Ale czy jedyny? Dla tych, którzy poszukują alternatywy w trochę bardziej wyszukanej formie idzie z pomocą Cembrit, produkujący materiały wykończeniowe z włókno-cementu. To właśnie właściwości włókno-cementu wykorzystywane są przez tego producenta nie tych do produkcji pokryć dachowych. Firma posiada w swojej ofercie płyty wewnętrzne wykonane z tego surowca. Panele Multi Force są efektem połączenia cementu z pozyskiwanymi za pomocą najnowszej technologii włóknami. Mające niewiele ponad centymetr grubości, okładziny z włókno-cementu są niezwykle trwałe, elastyczne i bezpieczne. Produkt może z powodzeniem zastąpić powszechnie stosowane płyty gipsowe, a przy tym wyróżnia się znacznie szerszym zastosowaniem oraz lepszymi parametrami. Płyty Multi Force to trwałe, łatwe i bezpieczne wykończenie wnętrz.

Cechy płyt Multi Force

Płyty funkcjonalne Cembrit Multi Force są idealnym rozwiązaniem w pomieszczeniach, gdzie  ściany i sufity muszą sprostać wyjątkowo intensywnej eksploatacji. Okładziny z włókno-cementu są lekkie, trwałe i odporne na uszkodzenia, dzięki czemu sprawdzą się zarówno w halach przemysłowych, jak i w domowym zaciszu, gdzie przez wiele lat będą służyć domownikom. Produkt jest niepalny, cechuje się również dobrą izolacją akustyczną, dlatego chętnie jest wykorzystywany w zakładach produkcyjnych czy bardziej kameralnych studiach radiowych, czyli wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużym hałasem. Jego powierzchnia jest odporna na wilgoć i niekorzystne warunki eksploatowania, przez co zapobiega działaniu pleśni i grzybów.

Dowodem wszechstronnego zastosowanie paneli włókno-cementowych Multi Force, jest ich wykorzystanie do wykończenia wnętrza najnowocześniejszego, niemieckiego statku pasażerskiego AIDAbella. Materiały zamontowane w takim miejscu powinny być zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Technologia włókno-cementowa pozwala sprostać takim wymaganiom.

Możliwości aranżacyjne i montażowe płyt Multi Force

Płyty firmy Cembrit można pomalować na dowolny kolor, lub wykończyć inną metodą, uzyskując dopasowaną do potrzeb fakturę ścian. Dodatkowo, okładzinę łatwo utrzymać w czystości – roztwór mydła i wody nie naruszy struktury materiału.

Płyty funkcjonalne Multi Force są łatwe w użyciu. Można je montować na konstrukcji drewnianej lub metalowej. Wybierając płyty należy zwrócić uwagę na dostępne profile ich krawędzi. W zależności od tego, który model wybierzemy, łączenia paneli będą widoczne, lub ukryte. Płyty można dowolnie przycinać, nadając im rozmaite kształty. Seria Multi Force, to nie tylko okładziny, ale również odpowiednie narzędzia, które ułatwią montaż i przenoszenie elementów.

Płyty z włókno-cementu zainteresują z pewnością zwolenników rozwiązań przyjaznych środowisku. Do produkcji płyt wykorzystuje się naturalne materiały. Są zatem bezpieczne zarówno dla zdrowia, jak i otoczenia naturalnego. Płyty z powodzeniem mogą być przetwarzane i wykorzystywane ponownie, a zniszczone podczas wyburzenia budynku nie wpłyną negatywnie na stan środowiska.

Bardziej szczegółowe informacje na temat włókno-cementu znajdziesz tu: https://budujodpowiedzialnie.pl/blog/wlasciwosci-wlokno-cementu/

Po więcej inspiracji wejdź na www.cembrit.pl