Obecnie coraz więcej wagi przykłada się do niekonwencjonalnego wykończenia wnętrz. Popularne stają się programy telewizyjne o tematyce wnętrzarskiej, które pokazują jak można dokonać szybkich i efektownych metamorfoz naszych mieszkań czy domów. Prowadzący je architekci zachęcają do odważnych decyzji i do wykorzystywania różnych materiałów w wystroju naszych czterech kątów. Szczególnym powodzeniem cieszą się materiały naturalne jak drewno, beton czy kamień lub jeśli istnieje taka możliwość – stara czerwona cegła. Zazwyczaj inwestorzy stawiają na niebanalną ścianę telewizyjną lub ozdobną ścianę za łóżkiem w sypialni. Coraz więcej też obserwuje się wykorzystywania różnych materiałów na ścianie między szafkami w kuchni. Inwestorzy zazwyczaj stawiają na efektowny wygląd, ale bardzo wielu zwraca także uwagę na praktyczność rozwiązań. Poza niezłomnym betonem i drewnem świetnie w tej roli sprawdzi się włókno-cement.

Dekoracyjna ściana

Płyta z włókno-cementu zamocowana na ścianie to bardzo ciekawe rozwiązanie. Jest to produkt w pełni naturalny bo wykonany w znacznej mierze z cementu. Wyjątkowe połączenie włókien i cementu stosowane przez Cembrit powoduje, że produkty są odporne na codzienne użytkowanie i zabrudzenia towarzyszące warunkom mieszkaniowym oraz środowisku pracy.  Montaż również nie stanowi wielkiego problemu – płyty te mocuje się na odpowiedniej podkonstrukcji.

Na zdjęciu: Płyta z włókno-cementu Cembrit Patina Inline P020

Oryginalne meble

Ale zastosowań włókno-cementu we wnętrzach jest bardzo wiele. Można np. wykonać z niego meble. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych, industrialnych czy też eklektycznych. Komody czy witryny mogą stanowić bardzo oryginalną dekorację salonu, sypialni czy też korytarza. W połączeniu z drewnianymi elementami tworzą przyjemną, domową atmosferę.

Na zdjęciu: Płyta z włókno-cementu Cembrit Multi Force, naturalny szary

Płyty z włókno-cementu sprawdzą się także do stworzenia oryginalnej zabudowy w gabinecie czy pokoju dziecięcym.

Na zdjęciu: Płyta z włókno-cementu Cembrit Multi Force, naturalny szary

Oryginalne zabudowy można też wykorzystać jako aranżację sklepu.

                           

Na zdjęciu: Płyta z włókno-cementu Cembrit Multi Force, naturalny szary

Nietuzinkowe dodatki

Ale wykorzystań płyt z włókno-cementu może być bardzo wiele. Ogranicza nas tutaj tylko nasza wyobraźnia. Można stworzyć eleganckie i szykowne donice, które sprawdzą się zarówno w przestrzeni biurowej jak i w domu czy też oryginalne stojaki na wino.

Na zdjęciu: Płyta z włókno-cementu Cembrit Patina Inline P050, P222, P020

Na zdjęciu: Płyta z włókno-cementu Cembrit EuroFala

Inne zastosowania włókno-cementu we wnętrzach: https://budujodpowiedzialnie.pl/blog/multi-force-trwale-latwe-i-bezpieczne-wykonczenie-wnetrz/

Po więcej informacji na temat płyt z włókno-cementu: www.cembrit.pl