Płyta Cembrit Patina to jeden z najpopularniejszych produktów wykorzystywanych do wykonania elewacji budynku. Dostępny jest w trzech różnych liniach wzorniczych: Cembrit Patina Original, Cembrit Patina Rough, Cembrit Patina Inline.

Cembrit Patina Original

Cembrit Patina to barwione w masie płyty z zaimpregnowaną powierzchnią skutecznie chroniącą przed zaciekami i brudem. Cechują je nieznaczne różnice w kolorze oraz strukturze materiału, które są spowodowane zastosowaniem naturalnego surowca, jakim jest cement. Na powierzchni płyt Cembrit Patina Original znajdują się cienkie, szlifowane linie. Płyty te z czasem patynują, co sprawia, że wyglądają naturalnie, a jednocześnie estetycznie.

Gama kolorystyczna Cembrit Patina Original Przykładowa realizacja

 

Cembrit Patina Rough

Cembrit Patina Rough to płyty o twardej, gładkiej powierzchni, która zapewnia efektowne i atrakcyjne wykończenie na wzór kamienia. Pod solidną warstwą zewnętrzną znajduje się rdzeń z wysokiej jakości włókno-cementu. Piaskowana powierzchnia zapewni elewacji dynamicznie zmieniający się wygląd w ciągu dnia, w zależności od ilości światła zewnętrznego oraz kąta jego padania. Tak samo jak Cembrit Patina, płyta Cembrit Patina Rough z czasem patynuje – ubogacając swój naturalny wygląd.

 

Gama kolorystyczna Cembrit Patina Rough Przykładowa realizacja

 

Cembrit Patina Inline

Cembrit Patina Inline to płyty, które charakteryzują się wyjątkowym uformowaniem powierzchni. Frezowane liniowe rowki nadają budynkowi efekt 3D. Fakturowana powierzchnia w połączeniu z naturalnym światłem i kątem widzenia zapewnia żywy wygląd, zmieniający się w ciągu dnia.

Gama kolorystyczna Cembrit Patina Inline Przykładowa realizacja

 

Proces produkcyjny Cembrit Patina Original i Cembrit Patina Inline nadaje powierzchni płyt unikalną strukturę kierunkową (rys.1) oraz niepowtarzalny wygląd. Ułożenie obróconych płyt na elewacji pozwala uzyskać ciekawy efekt wizualny – w zależności od pozycji widza i warunków oświetleniowych.

Rys.1

Więcej informacji na temat płyty Cembrit Patina można znaleźć tutaj: https://budujodpowiedzialnie.pl/blog/prostota-i-elegancja-plyta-cembrit-patina/

Po więcej inspiracji wejdź na www.cembrit.pl