Seria płyt Patina to jeden ze sztandarowych produktów firmy Cembrit. Ze względu na swoją różnorodność i ciekawą powierzchnię wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród architektów oraz indywidualnych inwestorów. Dostępna jest w 3 różnych liniach wzorniczych: Patina Original, Patina Rough oraz Patina Inline. Każdy produkt z serii charakteryzuje się swoistą naturalnością i finezją. Płyta Cembrit Patina to prostota i elegancja. Świetnie sprawdzą się na budynkach użyteczności publicznej, w budownictwie komercyjnym oraz w budownictwie wielo- i  jednorodzinnym.

 

Charakterystyka linii produktów Cembrit Patina

Płyta Patina to jednorodna płyta fasadowa. Wykonana jest z naturalnych materiałów takich jak cement, wypełniacze mineralne oraz woda, do których dodano włókna organiczne. Ma naturalną, fakturowaną powierzchnię z zauważalnymi włóknami. Natomiast znajdujące się na powierzchni płyty drobne linie szlifierskie dodatkowo wzmacniają wrażenia dotykowe i efekty wizualne. Wraz ze zmianą pór roku oraz upływem lat włókna cementu będą podlegały naturalnemu starzeniu się. Dzięki temu na powierzchni powstaną subtelne ślady, a elewacja z czasem będzie stopniowo patynować. Nada to jej swoisty, naturalny wygląd.

Produkt ten nie jest malowany zewnętrznie, tylko barwiony w masie oraz dodatkowo pokryty przezroczystą matową powłoką. Dzięki temu podczas cięcia kolor krawędzi pozostaje niezmienny. Wszystkie płyty występują w 4 wymiarach, dzięki czemu można je bardzo łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb.

 

Zalety płyt Cembrit Patina

Głównymi zaletami hydrofobowej powierzchni płyt są jej silne właściwości wodoodporne oraz odpychające brud i plamy, jak również ich odporność na zmieniające się warunki atmosferyczne: mróz i odwilż, upał i silny deszcz.

Firmy montażowe oraz wykonawcze doceniają płyty Cembrit Patina za ich łatwość w użytkowaniu oraz w obróbce, jak również łatwość i szybkość montażu.

Wytrzymała, mająca wiele zastosowań oraz znakomity stosunek jakości do ceny Cembrit Patina jest okładziną autoklawowaną, w związku z czym odcinane krawędzie nie muszą być impregnowane, jak to jest w przypadku okładzin naturalnie suszonych powietrzem.

O włókno-cemencie znajdziesz tutaj: https://budujodpowiedzialnie.pl/blog/wlasciwosci-wlokno-cementu/

Po więcej inspiracji wejdź na www.cembrit.pl