Płyty elewacyjne kojarzą nam się przede wszystkim jako rozwiązanie wykończeniowe dla nowoczesnych biurowców. Tymczasem, są one idealnym rozwiązaniem nie tylko dla domów, lecz również jako wykończenie poddaszy, elementów okiennych czy balkonów.

Wybierając ten materiał zyskujemy nie tylko jakość, ale przede wszystkim możemy wykorzystać jego elastyczność, która pozwala na tworzenie nieszablonowych rozwiązań architektonicznych. Zaletą włókno-cementowych płyt elewacyjnych jest nie tylko łatwość montażu. Wyroby te są dostępne w bogatej palecie barw, dzięki czemu z łatwością można dostosować je do potrzeb projektu

Pomysłów na wykorzystanie włókno-cementu są tysiące, bo tym, co nas ogranicza przy tym materiale, jest tylko nasza wyobraźnia.

Płyty elewacyjne Cembrit to bardzo wdzięczny materiał. Duży format pozwala na zminimalizowanie podziałów na elewacji, co bardzo korzystnie wpływa na późniejszy odbiór formy obiektu. Bardzo ważne jest to, że produkt jest barwiony w masie, co pozwala uzyskać przeciętą krawędź w tym samym kolorze co płyta. Ułatwia to rozwiązywanie różnych detali architektonicznych, bez martwienia się, że przy jasnej płycie nagle pojawi się czarna krawędź. – dodaje Rafał Grudziąż z pracowni architektonicznej 81.WAW.PL.