Włókno-cementowe płyty elewacyjne mają szereg zalet: zapewniają optymalną izolację akustyczną, są odporne na warunki atmosferyczne oraz są materiałem niepalnym, a więc bezpiecznym dla budynku.

Niezależnie od upływu czasu, zachowują swój kształt i parametry techniczne (m.in. odporność na gnicie oraz działanie grzybów). W zależności od naszych potrzeb, płyty mogą być dostarczone przycięte na wymiar, gotowe do instalacji, jak również być cięte na budowie przy pomocy standardowych narzędzi budowlanych.

Perfekcyjne cięcie

Wybór rozmiaru czy koloru płyt elewacyjnych to nie wszystko, co decydować będzie o końcowym efekcie wizualnym. Niezmierne istotnie jest cięcie krawędzi płyt. Idealne, spójne wykończenie daje pewność, że całość wygląda atrakcyjnie pod każdym kątem. To ono wpływa na ostateczny odbiór całego projektu oraz poczucie jakości. Ponadto dodatkową zaletą jest to, że sfrezowane krawędzie pozwalają zapobiec uszkodzeniom farby w trakcie instalacji.

Właściwości płyt elewacyjnych

Płyty zapewniają wysoką ochronę przed promieniowaniem UV oraz niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, co w znaczącym stopniu podnosi trwałość i wydłuża okres użytkowania elewacji. W celu dodatkowego zabezpieczenia i ochrony przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami, płyty elewacyjne Cembrit są pokryte grubą ochronną folią samoprzylepną, która ułatwia montaż.

Mając na względzie swobodne projektowanie elewacji i zastosowanie płyt, włókno-cement dostępny jest obecnie w szerokim asortymencie struktur, kolorów i wykończeń.