Chcielibyśmy mieć drewnianą elewację, ale przeraża nas fakt ciągłych konserwacji? Jest  na to prostszy sposób. Deski włókno-cementowe Cembrit Plank to alternatywa dla drewna, materiału wymagającego regularnej konserwacji. Dlatego mogą być stosowane do wykończenia elewacji, wnęk okiennych, lukarn, desek szczytowych i okapowych czy listew fundamentowych. Mogą być również stosowane do wielu innych mniej lub bardziej skomplikowanych rozwiązań. Deski włókno-cementowe nie rdzewieją, nie pękają, nie wypaczają się, nie potrzebują cyklicznej, czasochłonnej konserwacji i napraw. Dostępne są w 16 kolorach, gładkie oraz z wyczuwalną strukturą drewna cedru na powierzchni. Ponadto można je malować na dowolny kolor.

Brak problemów z konserwacją i wilgocią

Deski Cembrit Plank i panele Cembrit Panel są wykonane z włókno-cementu, nowoczesnego materiału budowlanego wyprodukowanego z naturalnych, nieorganicznych i ekologicznych surowców. Włókno-cement jest bezpieczny dla zdrowia i środowiska. Produkty włókno-cementowe są odporne na wysokie wahania temperatur, śnieg, deszcz, upały, mrozy, wysoką wilgotność oraz bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Jakość

Wszystkie produkty zawierają oznakowanie CE i spełniają lub przewyższają wymagania przedstawione w normie PN-EN 12467. Płyty płaskie włóknisto-cementowe, kategoria A2. Włókno-cementowe deski Cembrit Plank i panele Cembrit Panel są sprawdzonymi na całym świecie wyrobami paroprzepuszczalnymi, odpornymi na najtrudniejsze warunki pogodowe. Charakteryzują się wysoką wartością pH, co czyni je odpornymi na glony i bakterie oraz wzrost mchu, grzybów itp., nawet w najbardziej wymagających subtropikalnym klimacie. Włókno-cement może pochłaniać i uwalniać wilgoć w nieograniczonej ilości cyklów bez wpływu na jakość produkt, trwałości lub konieczności konserwacji. Ponadto zarówno deska, jak i panel Cembrit są niepalne i pozwalają na ochronę przeciwpożarową klasy A2-s1, d0, co oznacza, że nigdy nie będą przyczyniać się do podtrzymywania ognia.

Farby

Cembrit Plank oraz Cembrit Panel są dostępne z pomalowaną powierzchnią. Zautomatyzowany proces malowania, pokrywa i uszczelnia każdą sztukę wyrobu, zapewniając w ten sposób maksymalną odporność na zewnętrzne czynniki. Cembrit gwarantuje to 15-letnią gwarancją.

Inne pomysły na wykończenie elewacji: