Malowniczo usytuowana restauracja w Zduńskiej Woli otoczona miejską zielenią na uboczu ścisłego centrum Zduńskiej Woli to kolejna realizacja firmy Cembrit – producenta wysokiej jakości materiałów dachowych z włókno-cementu.

 

Dlaczego wybrano EuroFalę?

W trakcie prac budowlanych, które trwały blisko rok zdecydowano się pokryć dach restauracji włókno-cementowym systemem dachowym EuroFala. Główne zalety włókno-cementu to: trwałość, niepalność i lekkość. Wykonane z niego materiały budowlane nie ulegają korozji i wykazują dużą odporność na zmieniające się warunki atmosferyczne (wahania temperatur, silne opady deszczu czy śniegu) oraz negatywne oddziaływanie czynników bio-chemicznych. Materiały tego typu łatwo się montuje, a przy tym są przyjazne dla środowiska. Co ważne, nie wymagają również żadnych dodatkowych prac konserwacyjnych.

 

Projekt budynku

Bryła budynku charakteryzuje się bardzo ciekawą strukturą. Szczególnie interesującym aspektem budynku jest jego dach. Posiada on wiele załamań, spadów i facjatek sprawiając wrażenie, że składa się z kilku dachów. Projekt restauracji został wykonany przez miejscowe biuro projektowe ze Zduńskiej Woli „Promark”, dzięki czemu budowane obok nowe osiedle domków jednorodzinnych będzie w przyszłości tworzyć harmonijną okolice.

Poniżej kilka zdjęć prezentujących detale dachowe:

Po więcej inspiracji zajrzyj na www.cembrit.pl