System elewacji Cembrit

Poznaj nasze płyty elewacyjne

Interesują Cię produkty w żywych kolorach i z ciekawą strukturą powierzchni czy raczej gładkie, proste i łagodne rozwiązania? Wybór należy do Ciebie. Wspaniałe kolory oraz wyjątkowa różnorodność specyfikacji technicznych płyt elewacyjnych Cembrit dają Ci wolną rękę w stosowaniu środków wizualnych na fasadzie budynku. Nasze płyty nie tylko nadają charakteru i gwarantują wysoką jakość, ale także idealnie pasują do fasady wentylowanej. Latem światło słoneczne i ciepło odbijają się od budynku, a izolacja za płytami zmniejsza straty ciepła w niższych temperaturach. Jednocześnie naturalna wentylacja minimalizuje ryzyko kondensacji pary.

Fasada wentylowana ma wiele dodatkowych zalet:

  • chroni podstawową konstrukcję przed warunkami atmosferycznymi,
  • odprowadza wodę deszczową z dala od konstrukcji,
  • dzięki niewielkiej wadze umożliwia energooszczędne projektowanie,
  • zapewnia cieńszą konstrukcję ściany, ponieważ fasada zajmuje mniej miejsca,
  • zapewnia elastyczność w projektowaniu – płyty mogą być montowane z poziomymi lub pionowymi połączeniami w różnych układach,
  • gwarantuje niskie koszty utrzymania i długą żywotność.

 

Cembrit Cover

Życie mieszka w kolorze

Cembrit Cover stawia na aspekt wizualny i wywieranie silnego pierwszego wrażenia, które na długo zapadnie w pamięć. Oto płyta, którą zabrałbyś na czerwony dywan: z intensywnym połyskiem, ale pełna subtelności; wyrazista, a jednocześnie mająca coś ważnego do powiedzenia. Dzięki niekończącym się wariantom kolorystycznym Cembrit Cover pozwala realizować różnorodne projekty architektoniczne, stając się źródłem życiodajnej energii. Jest zatem idealna do budynków, w których zdobywa się wiedzę, rozbrzmiewa śmiech i tętni życie. Chcesz się wtopić w otoczenie czy zwrócić na siebie uwagę? To Ty decydujesz.

Gdańsk
Centrum Edukacyjne Jabłoniowa

Projekt:TBI Architekci
Płyta elewacyjna:Cembrit Cover NCS, Cembrit Solid S 101, S 212

 

 

 

 

 

 

 

Cembrit Solid

Nigdy Cię nie zawiedzie

Cembrit Solid jest dosłownie zabarwiona do samego rdzenia. Z tą płytą słowo jest słowem, kolor – kolorem, a solidność – solidnością. To rama twojego budynku, której siła wyrazu tkwi w wyjątkowej trwałości barw. Mimo upływu lat, wszystkie zadrapania i rysy pozostaną praktycznie niewidoczne. Płyta zachowuje mocny, ale subtelny charakter, każdego dnia udowadniając, że zasługuje na swoją nazwę. Wyjątkową zaletą Cembrit Solid jest to, że jej kolor pozostaje niezmienny przez cały okres użytkowania. Barwa masy jest dopasowana do żywych i trwałych powierzchni w pełni pokrytych farbą o takim samym kolorze. Dzięki temu każda płyta będzie miała ten sam kolor na każdej powierzchni i krawędzi oraz na przekrojach wszelkich wycięć lub wywierconych otworów. Zawsze piękna, zawsze taka sama.

Nieporuszewo
Budynek biurowy

Projekt: Biuro P3 Radosław Popławski
Płyta elewacyjna: Cembrit Solid S 101

 

Poznań
Budynek biurowy

Projekt:
NMS Architekci
Płyta elewacyjna:
Cembrit Solid S 212

 

Szklarska-Poręba
Hotel Blue Mountain Resor

Projekt:Probud Tomasz Jaroch
Płyta elewacyjna:Cembrit Solid S071

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cembrit Transparent

Surowa elegancja

Cembrit Transparent to techniczne wyrafinowanie zamknięte w płycie – strona zewnętrzna robi wrażenie, a wewnętrzna zapewnia długi okres użytkowania. Jej elegancki urok przemawia do zmysłów – mimo stonowanej kolorystyki przyciąga zazdrosne spojrzenia i wywołuje zachwyt. Przezroczysta powierzchnia pozwala zajrzeć w głąb płyty, ukazując solidny rdzeń zbudowany z włókno-cementu, pokryty powłoką. Ona po prostu emanuje stylem. Cembrit Transparent łączy teksturowane niuanse i surowość naturalnego materiału z trwałością przezroczystej powłoki. Kolor dodany do włókno-cementu odsłania i podkreśla włókna oraz inne surowce, które gwarantują wytrzymałość i nadają płycie charakteru.

 

Gdańsk
Budynek mieszkalny

Projekt:
APA Wojciechowski
Płyta elewacyjna:
Cembrit Transparent T 111

 

Lublin
Politechnika Lubelska, WICA –
Wschodnie Innowacyjne Centrum Architektury

Projekt: Biuro Architektoniczne Metropolis
Płyta elewacyjna:Cembrit Transparent T242

 

 

Linia wzornicza Cembrit Patina

Naturalny wybór – wyjątkowa trwałość

Linia wzornicza Cembrit Patina to seria naturalnych i autentycznych płyt elewacyjnych o unikalnych cechach. Każda płyta jest tak indywidualna, jak sama natura. Ma subtelne różnice na powierzchni i patynuje wraz ze zmianą pory roku i upływającym czasem. Cembrit Patina opowie historię wizji architekta i pracy wykwalifikowanego budowniczego, a także zobrazuje życie, które toczy się w budynku oraz wokół niego.

  • Cembrit Patina Original – daleka od przeciętności.
  • Cembrit Patina Rough – szorstka na zewnątrz, mocna wewnątrz.
  • Cembrit Patina Inline – spacer między światłem a cieniem.
  • Cembrit Patina Signature – zmień elewację budynku w obraz

 

Gdynia
Budynek biurowy

Projekt:Fort Targowski
Płyta elewacyjna:Cembrit Patina P070

 

 

Gdańsk
Marina Przełom

Projekt:ICG Architekci
Płyta elewacyjna:Cembrit Patina P343

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdańsk
Budynek mieszkalny

Projekt: APA Wojciechowski
Płyta elewacyjna: Cembrit Cover wg RAL, Cembrit Patina Inline P 050

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wrocław, Krakowska 35
Budynek biurowy

Projekt:
Kuryłowicz & Associates Wrocław
Płyta elewacyjna:
Cembrit Patina Roug

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cembrit Construction

Cembrit Construction to płyta o naturalnej barwie włókno-cementu, wykonana z przyjaznych środowisku surowców, takich jak cement, celuloza oraz woda. Płyta nie podlega dodatkowej obróbce, co nadaje jej różnorodny odcień i fakturę. To proste, choć subtelne rozwiązanie, które ma wiele zalet. Płyta nie niszczeje podczas długotrwałego użytkowania, ponieważ jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, pleśni i grzybów. Jednocześnie nie traci nic ze swojej naturalności, co czyni ją idealnym materiałem we współczesnym budownictwie.

 

Marynin, ul. Siedliskowa 12
Osiedle „Między Lasem a Ciszą”

Projekt:
Celbud Polska sp. z o.o. sp. k.,
autorzy: Paweł Krzepkowski,
Piotr Grudziński
Płyta elewacyjna:
Cembrit Construction

Po więcej inspiracj wejdź na Cembrit