Wykonanie nowej elewacji jeszcze nigdy nie było takie proste! A wszystko to dzięki nowej propozycji od Cembrit – Cembrit Plank Connect. Jest to deska z włókno-cementu z piórem i wpustem, o ulepszonych właściwościach i unikalnym wzornictwie . Inspiracje do powstania dała sama natura.

Cembrit Plank Connect to nowa wersja dostępnej dotychczas Cembrit Plank Original – wersji płyty układanej na zakładkę.

Od wielu lat Cembrit Plank Original jest preferowanym wyborem wśród wielu profesjonalistów z branży budowlanej i architektonicznej. Teraz dobrze znane cechy Cembrit Plank Original zostały zintegrowane w nowym, innowacyjnym systemie fasadowym Cembrit Plank Connect, który składa się z rozwiązania pióro-wpust oraz nowych cech konstrukcyjnych.

Nowy produkt, który dołączył na stałe do asortymentu Cembrit posiada sprawdzone parametry techniczne dotychczasowych produktów z serii Plank, a dodatkowo nadaje elewacji jeszcze bardziej nowoczesny i elegancki wygląd.

Główną cechą nowego produktu jest wykończenie na pióro i wpust, które nadaje elewacji nowoczesny wygląd bez widocznych materiałów mocujących, takich jak wkręty czy gwoździe. Innowacyjne rozwiązanie składa się z mocnego klipsa, który „łączy” dwie deski, utrzymując je razem dzięki stabilnemu uchwytowi. Taka technologia pozwala na swobodny ruch desek, ponieważ żaden wkręt nie wchodzi bezpośrednio w deskę.

Ułatwiło to montaż deski – zarówno w poziomie, jak i w pionie.

Cembrit Plank Connect to system obejmujący klipsy Cembrit Plank Connect, które umożliwiają łatwe ukryte mocowanie desek. Co więcej, deski mają teraz pełną szerokość 210 mm, aby montaż był jeszcze prostszy, potrzeba mniej desek i klipsów.

Nowe unikalne cechy konstrukcyjne dzięki Cembrit Plank Connect

 Cembrit Plank Connect jest dostępny w fakturze cedrowej lub gładkiej oraz w tej samej szerokiej gamie kolorów, co Cembrit Plank Original. Wraz z prostymi liniami i minimalistycznym wzornictwem, deski są idealne w połączeniu z produktami dachowymi Cembrit i innymi materiałami elewacyjnymi.

 

Cembrit Plank Connect w fakturze cedrowej dostępny jest w 15 różnych kolorach, natomiast w strukturze gładkiej w 5 wariantach kolorystycznych. Umożliwia to znalezienie odcienia, który może uzupełnić wygląd elewacji różnymi materiałami.

Cembrit Plank Connect jest dostarczany z farbą o unikalnej recepturze która zapewnia odporność na promieniowanie UV i charakteryzuje się wysokim stopniem przyczepności i niskimi kosztami konserwacji, podczas gdy deska również przeszła szereg ulepszeń, aby uczynić ją mocniejszą i bardziej odporną na warunki atmosferyczne.

Cembrit Plank Connect cechuje silne wiązanie międzywarstwowe, dzięki czemu jest w stanie wytrzymać silne uderzenia mechaniczne i duże obciążenie wiatrem. Jednocześnie wszystkie krawędzie desek są teraz powlekane, co sprawia, że ​​pochłania ona mniej wilgoci i ulega mniejszej rozszerzalności. Cembrit Plank Connect to jeden z najmocniejszych i najtrwalszych materiałów elewacyjnych.

Po więcej inspiracji wejdź na Cembrit