Cembrit wprowadza nową płytę elewacyjną z efektem 3D

Cembrit wprowadza zupełnie nową płytę elewacyjną z efektem 3D inspirowaną unikalnymi cechami natury. Dzięki nowej płycie elewacyjnej Patina Inline, Cembrit spełnia rosnące zapotrzebowanie architektów i wykonawców na całym świecie na fasady, które dodają charakteru i głębi ekspresji każdego budynku, z możliwością dopasowania do otaczającego środowiska.

Fasady z efektem głębi zyskują na popularności w budownictwie. Dziś architekci i wykonawcy w całej Europie oczekują materiałów budowlanych, które pasują do otaczającego środowiska i pozostawiają naturalny i żywy wyraz z możliwością patynowania w miarę zmian pór roku i upływu czasu. Aby sprostać rosnącemu popytowi, Cembrit, jeden z wiodących europejskich dystrybutorów i producentów produktów z cementu włóknistego, wprowadził linię stylistyczną Cembrit Patina, a teraz dodaje zupełnie nowy produkt do gamy płyt elewacyjnych o wzornictwie inspirowanym naturalnymi liniami krajobrazu:

  • Dziś architekci starają się projektować żywe fasady budynków inspirowane ciągłymi zmianami natury i możliwością zmiany ekspresji w czasie. Cembrit Patina Inline to zupełnie nowa płyta elewacyjna, która podobnie jak inne płyty elewacyjne z linii Cembrit Patina ma naturalny i elegancki wygląd. Nowa płyta elewacyjna Patina Inline oferuje możliwość dodania jeszcze większej głębi i charakteru każdej konstrukcji, a frezowane linie płyty tworzą unikalny efekt 3D, gdy światło dzienne przemieszcza się po budynku, mówi Stinne Damsbo Sander, szef zarządzania produktem w Cembrit.

W połączeniu z innymi płytami elewacyjnymi z linii Cembrit Patina, nowy produkt elewacyjny oferuje jeszcze więcej opcji projektowych pod względem kątów, wzorów i kolorów podkreślających linie projektu budynku.

Wytrzymałość i bezobsługowość

Płyta elewacyjna Cembrit Patina Inline wykonana jest z cementu włóknistego i charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i trwałością oraz ograniczoną potrzebą konserwacji. Wykonana z tych samych wytrzymałych materiałów, co reszta linii Cembrit Patina, nowa płyta elewacyjna jest klasyfikowana zgodnie z europejską normą przeciwpożarową EN 13501-1, klasyfikacja A2, s1-d0.

  • Zbudowana z mocnych i trwałych materiałów, Cembrit Patina Inline jest w stanie wytrzymać trudne warunki pogodowe, tym samym zapewnia trwałość na dziesięciolecia. Nowa płyta jest praktycznie bezobsługowa, co jest zalecane dla większości dzisiejszych konstrukcji. Cembrit Patina Inline może być również stosowana w budynkach energooszczędnych i nie wymaga specjalnych narzędzi do montażu, wyjaśnia Stinne Damsbo Sander, kierownik ds. Zarządzania produktem w Cembrit.

Cembrit Patina Inline jest częścią linii Cembrit Patina – naturalnych płyt elewacyjnych Cembrit, które mają ten sam autentyczny wyraz. Oprócz Cembrit Patina Inline, linia wzornicza obejmuje również Cembrit Patina Rough i płytę Cembrit Patina Original, która jest już dobrze znana na niektórych rynkach.

Cembrit Patina Inline jest dostępna w trzech różnych, ponadczasowych kolorach. Płyta jest barwiona w masie, co pozwala uzyskać jednolity kolor po przycięciu na wymiar.

Aby uzyskać więcej inspiracji, odwiedź stronę internetową Cembrit i poznaj Cembrit Patina Inline. Niedawno Cembrit wprowadził wizualizator elewacji, aby umożliwić klientom wizualizację płyt elewacyjnych Cembrit zastosowanych na różnych typach budynków.