Ten z pozoru najmniej istotny element, o którym często zapominamy – kto bowiem rozpoczyna oglądanie od niego całego domu? – może być iskrą do stworzenia niebanalnego projektu. Idealnie dobrane pokrycie dachowe, bez względu na to, czy jest to zabytek, czy bryła o współczesnej formie, uwydatni piękno całego obiektu.

Prosta elegancja

Trudno znaleźć pokrycie dachowe, które płynnie łączy bryłę obiektu w harmonijną całość. Jego czysta forma, zamknięta w liniach prostych, to gwarancja wizualnego poczucia spokoju. Angielski wzór to nie tyle wielowiekowa tradycja krycia dachów, co esencja niewymuszonej elegancji, widoczna zarówno na obiektach modernizowanych, jak i nowoczesnych. Co więcej, taki rodzaj płytek z obciętymi narożnikami przyciąga uwagę detalem, doskonale komponując się z minimalistyczną formą elewacji.

Kwadratowa klasyka

Kwadratowe płytki sprawdzają się nie tylko w przypadku pokrycia dachowego, ale również jako jego wykończenie lub, co zaskakujące, wykończenie samej elewacji. Ich uniwersalny wygląd można z łatwością dopasować nie tylko do wielu architektonicznych form, ale i do samych materiałów, z których są tworzone. Płytki te wydobywają na światło dzienne prostą formę, elegancję oraz prestiż łupka dachowego. Układane diagonalnie tworzą pokrycie przypominające z wyglądu oszlifowany diament.

Ciemne barwy pokryć dachowych mogą niekiedy optycznie przytłaczać, jednak nie w przypadku płytek Cembrit Diamond. Ich wizualna lekkość i diamentowy kształt zapewniają pozytywny, piękny i estetyczny efekt na każdym – dużym czy małym – budynku.