Ocieplenie budynku, czy warto inwestować? Bardzo wielu inwestorów staje przed dylematem czy ocieplać budynek mieszkalny. Warto się dobrze zastanowić i przekalkulować taką inwestycję, gdyż jak się okazuje koszty remontu to nie pieniądze wyrzucone w błoto, lecz lokata w spokojną przyszłość. Przy zastosowaniu nowoczesnej technologii oraz materiałów, a także przy profesjonalnym wykonawstwie wydatki zwrócą się bardzo szybko w postaci niższych rachunków za ogrzewanie. Zanim podejmiemy decyzję dotyczącą remontu, warto przyjrzeć się oferowanym przez producentów materiałom elewacyjnym, stanowiącym ciekawą alternatywę wobec klasycznej metody ocieplania.

Metoda bezspoinowa

Najpopularniejszą metodą ocieplania budynków jest technika bezspoinowa, wykorzystująca styropian lub wełnę mineralną. W ociepleniach wielu budynków  użyte  materiały mogą okazać się jednak nie dość eleganckie, dlatego warto rozważyć montaż płyt elewacyjnych. Płyty te poza wysoką estetyką wykonania charakteryzują się również wytrzymałością oraz dużą tolerancją na warunki atmosferyczne. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się płyty wykonane z włókno-cementu, mające szerokie zastosowanie (elewacje wentylowe, podsufitki, balkony).

Włókno-cement a elewacja

Włókno-cement dotychczas kojarzony był głównie z pokryciami dachowymi, coraz częściej zyskuje jednak uznanie jako materiał na elewację. Jest bardzo przyjazny dla środowiska, a dzięki swoim parametrom technicznym doskonale sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych. Nie dziwi więc fakt, że coraz częściej wykorzystywany jest do dociepleń budynków. Nowoczesna technologia włókno-cementowa zapewnia ciepło i skuteczne odprowadzanie wilgoci, przez co ściany pozostają suche, a tym samym odporne na proces zagrzybienia czy gnicia. Przykładem może być tu płyta elewacyjna Cembrit.

Montaż płyty elewacyjnej

Płyty elewacyjne Cembrit są łatwe w montażu. Przymocowuje się je do profilu aluminiowego za pomocą specjalnego żłobienia, co skutkuje nieprzemieszczaniem się płyty nawet podczas silnego wiatru. Jest to znakomita alternatywa dla tradycyjnego ocieplania budynków. Między innymi dlatego, iż proces ocieplania ścian zewnętrznych prowadzony tradycyjną metodą nie należy do łatwych i składa się z kilku faz. Dodatkowo prace z nim związane muszą być wykonywane przy określonej temperaturze (od 5 do 25 stopni Celsjusza).

Jeśli ocieplamy budynek wielomieszkaniowy to płyty płaskie sprawdzą się również przy wykańczaniu balustrad na balkonach. Są wytrzymałe oraz dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, dlatego stanowią ciekawą alternatywę dla korodującej blachy. Wielu wykonawców stosuje je zarówno przy renowacjach starych obiektów, jak i przy budowie nowych. Płyty montowane są na specjalnej stalowej podkonstrukcji za pomocą nitów lub na klej. Zastosowanie tych samych materiałów elewacyjnych na ścianie zewnętrznej oraz balkonie pozwoli uzyskać niebanalny i przede wszystkim spójny efekt wizualny.

Paleta płyt elewacyjnych Cembrit a ocieplenie budynku

W związku z tym, iż paleta płyt elewacyjnych firmy Cembrit jest niezwykle bogata, każdy znajdzie coś dla siebie. Linia wzornicza Cembrit Patina to seria naturalnych i autentycznych, barwionych płyt elewacyjnych o unikalnych cechach. Każda płyta elewacyjna jest tak indywidualna, jak sama natura.

Zastosowanie płyt elewacyjnych z linii wzorniczej Cembrit Colourful to jeden ze sposobów na podniesienie walorów estetycznych budynków. Płyty te dają niesamowite efekty wizualne.

Mocne, wytrzymałe i naturalne płyty Cembrit Construction (Raw) to istota włókno-cementu. Surowe, bez dodatkowej obróbki, z ich autentycznym, naturalnym cementowym, szarym odcieniem. Za tym prostym, choć subtelnym rozwiązaniem stoją jednak bardzo istotne zalety. Płyty w trakcie długotrwałego użytkowania zachowują wszystkie parametry techniczne i wytrzymałościowe. Pozostają odporne na trudne warunki atmosferyczne, działanie wody, grzybów, pleśni itp. Jednocześnie nie tracą nic ze swojej naturalności, co czyni je idealnym materiałem we współczesnym budownictwie.

Płyty płaskie Cembrit wyposażone są w kompletną ofertę akcesoriów, co zapewnia ich łatwy montaż i bezpieczne użytkowanie. Zadbaj o bezpieczne i nowoczesne ocieplenie budynku!

O włókno-cemencie znajdziesz tutaj: https://budujodpowiedzialnie.pl/blog/wlasciwosci-wlokno-cementu/

Po więcej inspiracji wejdź na www.cembrit.pl